Овог викенда у Нордијском центру Жари изнад Сјенице одржано је Отворено Првенство Србије у скијашком трчању.
Од стотинак такмичара који су узели учешће на овом Првенству, половина су били представници клубова са Златибора, СК Златибор и СК Звезда.
Првог дана на програму је била дисциплина спринт на стази дугој 1,2 км, а наши такмичари су постигли следеће резултате:
Сениори
4. Јеремић Ненад – СК Златибор
Сениорке
1. Штуловић Бранкица – СК Златибор
Јуниорке
2. Илић Ања – СК Звезда
мл. омладинке
1. Ђорђевић Јелена – СК Златибор
2.Марковић Анђела – СК Звезда
3. Кнежевић Дуња – СК Звезда
ст. пионири
1. Пауновић Ђорђе – СК Звезда
4. Делић Вељко – СК Златибор
5. Божовић Саво – СК Златибор
6. Аслани Тарик – СК Звезда
7. Мандић Стефан – СК Златибор
ст. пионирке
2.Марковић Андреа – СК Звезда
3.Бућић Емилија – СК Златибор
5. Ћуповић Исидора – СКЗлатибор
7.Кнежевић Маша – СК Златибор
8. Пајовић Исидора – СК Златибор
9. Дракула Дајана – СК Звезда
10. Анђић Емилија – СК Звезда
мл. пионири
3. Драговић Андреј – СК Звезда
4. Зечевић Игор – СК Златибор
5. Павловић Павле – СК Златибор
7. Џида Михаило – СК Златибор
9. Бујишић Никола – СК Златибор
мл. пионирке
1. Јеремић Ана – СК Звезда
2. Јовановић Анђела – СК Звезда
3. Ружић Александра – СК Златибор
4. Пауновић Миа – СК звезда
5. Шишовић Анђелина – СК Звезда
6. Пипловић Лара – СК Звезда
7.Спасојевић Нина – СК Звезда
8. Милекић Сара – СКЗвезда
9. Станковић Милица – СК Звезда
10. Вилотијевић Јована – СК Златибор
ст. цицибани
2. Станковић Урош – СК Звезда
3. Јеремић Страхиња – СК Златибор
4. Ђуровић Коста – СК Златибор
5. Симић Коста – СК Златибор
ст. цицибанке
2. Јоксимовић Јована – СК Звезда
3. Бујишић Милена – СК Златибор
4. Бућић Софија – СК Златибор
мл. цицибани
1. Величковић Андрија – СКЗвезда
2. Трифуновић Јован – СК Звезда
мл. цицибанке
1. Ђуровић Ирина – СК Златибор
2. Радибратовић Миа – СК Златибор
3. Радибратовић Мања – СК Златибор
л. омладинци3. Ђорђевић Милош – СК Златибор
4. Ђорђевић Никола – СК Златибор
7. Кутлешић Богдан – СК Златибор
Сениорке
1. Бранкица Штуловић – СК Златибор
Јуниорке
2. Илић Ања- СК Звезда
мл. омладинци
3. Ђорђевић Милош- СК Златибор
мл. омладинке
1. Ђорђевић Јелена – СК Златибор
2.Марковић Анђела- СК Звезда
3. Кнежевић Дуња – СК Звезда
ст. пионири
1. Пауновић Ђорђе – СК Звезда
ст. пионирке
2. Бућић Емилија- СК Златибор
мл. пионири
3. Драговић Андреј- СК Звезда
мл. пионирке
1. Јеремић Ана- СК Звезда
2. Ружић Александра – СК Златибор
3. Јовановић Анђела- СК Звезда
ст. цицибани
2. Јеремић Страхиња – СК Златибор
3. Станковић Урош – СК Звезда
ст. цицибанке
1. Јоксимовић Јована- СК Звезда
3. Бујишић Милена – СК Златибор
мл. цицибани
1. Трифуновић Јован- СК Звезда
2. Величковић Андрија – СК Звезда
мл. цицибанке
1. Радибратовић Миа – СК Златибор
2. Ђуровић Ирина – СК Златибор
3. Радибратовић Мања – СК Златибор
У пласману Клубова наша два клуба СК Златибор и СК Звезда заузимају прва два места.
Овим такмичењем уједно је и завршена такмичарска сезона у скијашком трчању.