Фудбалери Златибора победили су Смедерево резултатом 3:2 на свом терену на отварању пролећног дела првенства у Српској лиги Запад.

Нови тренер Предраг Ристановић дебитовао је победом у дербију, а занимљиво да је истим резултатом и Смедерево тријумфовало у првом колу у августу, а сада имају бод више од данашњег ривала на првом месту на табели.

Меч на Швајцарији био је веома садржајан, са доста борбе на солидном терену с обзиром на прилике, а оба тима су постигла по гол из пенала. Двоструки стрелац за домаће био је Владимир Ћировић, у 18. минуту из пенала и 53. минуту, док је трећи гол дао новајлија Алекса Вујић у 86. Голове за Смедеревце постигли су Стефан Стевановић у 65. из пенала и Светозар Реџић у 87 минуту.

Тренер Златибора Предраг Ристановић мисли да је екипа заслужено освојила три бода и остала у борби за прво место:
„Утакмица као дерби првог кола је била доста неизвесна, тако смо и очекивали. Можда смо могли раније да је решимо, да не страхујемо до краја утакмице од евентуалног изједначења Смедерева, али то је чар фудбала“,
поручује нови шеф струке Златибораца који је задовољан уклапањем неколицине нових играча. Са друге стране, тренеру Смедерева Милораду Зечевићу је био отежан посао јер је у другом полувремену остао са играчем мање због повреде лигамената скочног зглоба Стефана Арсенијевића након извршене све три измене.
После 18. кола Смедерево је прво на табели са 40 бодова, док Златибор после 12. победе у лиги има бод мање и на другом је месту испред пожешке Слоге. У следећој рунди Златиборци гостују екипи Јединства на Убу, док некадашњи прволигаш и освајач Купа Србије дочекује Тутин.

Златибор – Смедерево 1924 3:1 (1:0)

Стадион: Швајцарија. Гледалаца: 500. Судије: Ивковић, Тубић, Радовановић.

Златибор: Дивац, Миличић, Србијанац, Митровић, Анђелковић, Јокић, Никачевић, Павловић, Видић, Младеновић, Ћировић. Играли су још: Вујић, Кастратовић, Величковић. Тренер: Предраг Ристановић.

Смедерево 1924: Богдановић, Милутиновић, Реџић, Станић, Младеновић, Миловић, Марјановић, Стевановић, С. Стојановић, Н. Стојановић, Гордић. Играли су још: Лепојевић, Арсенијевић, Живановић. Тренер: Милорад Зечевић.