Кошаркаши Златибора победили су на домаћем паркету ОКК Београд резултатом 85:81 (22-19, 21-23, 29-22, 13-17) у 17. колу Прве кошаркашке лиге Србије. Била је ово девета победа чајетинског тима у првенству, чиме су се учврстили у горњој половини табеле и повећали шансе за пласман у Суперлигу Србије.
Златибор је слабије ушао у меч, али су до полувремена преокренули. У наставку су у пар наврата имали и двоцифрену разлику (највећа 61-50 у трећем периоду), али су борбени Београђани успели да смање разлику. Екипа ОКК Београда добрим решењима у одбрани навела је домаће на лошу селекцију шута и изгубљене лопте, па је виђена неизвесна завршница у којој је ОКК дошао и до вођства (78-79 на 2.5 минута пре краја). Ипак, екипа Вање Гуше је успела да тријумфује захваљујући тројци шутерски расположеног Светозара Поповића на 47 секунди пре краја меча.
-ОКК Београд је веома храбра екипа, о чему сведочи чињеница да боље играју у гостима. Иначе и они имају исти проблем као и ми – тренирају у једној, а играју у другој дворани. У неколико наврата смо долазили до двоцифрене разлике, али су наши проблеми у организацији напада и убитачна контра гостију довели до неизвесне завршнице – каже тренер домаћих, Вања Гуша.
Управо је искусни плејмејкер, Поповић, био најефикаснији код победника са 25 поена уз шут за три 5/10 и по пет скокова и асистенција, док је Милан Вулић убацио 18 поена. Центар Радомир Маројевић постигао је 17 поена уз шест ухваћених лопти. У саставу „клонфера“ који сада имају скор 7/10 најефикаснији је био Алексеј Нешовић са 23 поена, уз по пет скокова и асистенција, док је Радован Ђоковић убацио 19.
-Утакмица је била одлична и жао ми је што је на њен исход утицало лоше суђење. Не волим да кривим судије, али ово је трећи меч на којем смо директно оштећени, с обзиром да је шут Нешовића у последњим секундама заустављен уз фаул. Златибор је веома добар састав. Поповић је имао шутерско вече, а о играчким квалитетима Папића говори чињеница да је постигао 10 поена иако није бриљирао на овом мечу – изјавио је тренер Београђана, Дарко Костић.
КК Златибор: Тмушић, Сонголо, Поповић 25 п. 5 ск. 5 ас, Смоловић 2, Спасов, Симовић 9, Папић 10 п. 5 ск, Гуџић, Вулић 18, Маројевић 17 п. 6 ск, Ризнић 2 п. 5 ск, Величковић 2.
ОКК Београд: Нешовић 23 п. 5 ск,. 5 ас, Ђоковић 19, Савковић 5, Симеуновић 5, Миловановић, Нешић, Јовановић 10, Матић, Дрекаловић 13, Вујовић 4, Станковић 2.
На полувремену, публици у дворани СТЦ Златибор представили су се млађи пионири Златибора и ужичког Шампиона. Управо ће састав Миодрага Милојевића ускоро са сениорима путовати у Ниш, где ће све млађе категорије клубова учесника Купа Радивоја Кораћа одиграти своје такмичење, као својеврсну увертиру главним мечевима.

У наредном колу Златибор гостује Војводини у Новом Саду, док ОКК Београд дочекује краљевачку Слогу.