Фудбалери Златибора победили су Млади радник 1926 резултатом 3:1 на свом терену у 22. колу Српске лиге Запад. Двоструки стрелац на Швајцарији био је нападач Дејан Видић, док је везиста домаћих Владимир Ћировић постигао гол и аутогол. Златибор је 14. победом у лиги дошао до 46. бода и има два мање од првопласиране Слоге из Пожеге која је у овом колу савладала ваљевску Будућност Крушик са 2:0.

Екипа Предрага Ристанановића добро је ушла у меч, и већ у другом минуту шансу је имао Видић, а неколико минута касније и Никачевић. Бољу игру у првом периоду меча Златибор је крунисао поготком Ћировића за 1:0, након што је предриблао голмана, а Пожаревљани су протетстовали сугеришући да је био офсајд. Гол Златибора и јесте поништен, али у следећој ситуацији три минута касније када је судија проценио да је у недозвољеној позицији био Анђелковић.

Запретио је и Млади радник пред крај полувремена преко искусног Марјана Марковића, али је голман Дивац парадом одбранио покушај из слободног ударца некадашњег репрезентативца и фудбалера Црвене звезде. Последња занимљива акција из првог полувремена јепромашај Јокића у 45. минута када је везиста Златибора превише отишао у страну.

Златиборци су у првих 15 минута наставка контролисали игру, а голом за 2:0 је награђена добра акција из 60 минута. Јокић је проиграо Никачевића, овај пробио по десној страни и упослио Видића који добро прати и уз мало среће смешта лопту у мрежу. После неколико измена, екипа некадашњег суперлигаша је „живнула“ и у 72. минуту смањују на 2:1. Млади резервиста Јован Младеновић је добро извео слободан, а Ћировић је из шеснаестерца после Савића савладао и свог голмана.

У 75. минуту велику прилику је пропустио Никачевић, јер је из изгледне позиције био веом непрецизан, што Млади радник не успева да казни у 81 минуту када је Дивац одбранио два опасна ударца. Неколико минута касније, дилеме о исходу разрешио је Дејан Видић својим другом поготком након што се ослободио чувара и изашао сам пред голмана.

Златибор се вратио у победнички ритам, после ремија са ФАПом и пораза од Прова, и са другог места на табели иде на гостовање Мокрој Гори у Зубином Потоку у наредном колу, док Млади радник који је остао са 31 бодом у средини табеле следећег викенда дочекује Тутин.

Златибор: Дивац, Миличић, Србијанац, Јокић, Радуловић, Ристивојевић, Вујић, Видић, Никачевић, Ћировић. Тренер: Предраг Ристановић. Играли су још: Младеновић, Лазовић, Ђурић,

Млади радник 1926: Савић, Карановић, Станојевић, Димитријевић, Јовановић, Петковић, Васиљевић, Крстић, Миловановић, Марковић, Стојиловић. Тренер: Андрија Ферлеж. Играли су још: Бојатовић, Младеновић.